Ana Sayfa
Bize Ulaşın
Trafik Cezası Sorgulama
 

 
   
 
 Kategori Başlıkları
  Trafik Cezası Sorgulama
  Trafik Cezası Ödeme
  Trafik Cezası Affı
  Trafik Ceza Fiyatları
  Ceza Puanı Sorgulama
  Çalıntı Araç Sorgulama
  Trafik.gov.tr
  KGS Ceza Sorgulama
  OGS Ceza Sorgulama
  İspark Ceza Sorgulama
  Köprü Cezası Sorgusu
  Trafik Ceza Maddeleri
  Trafik Cezasına İtiraz Hakkı
  MTV Sorgulama
  Ehliyet Ceza Puanı Sorgulama
 
 

 


 

 
Trafik cezası 2011 yılı geçerli fiyatları.
 

Trafik Ceza Fiyatları 2011

1 Ocak 2011′den itibaren en düşük trafik cezası fiyatı 53 TL enyüksek cezası ise 15 bin 640 TL oldu. Kırmızı ışık ihlali yapanlara 140 TL ceza uygulanılıcak.

   

Alkollü araç kullananlar ise ilk kez yakalanmaları durumunda 590 TL, 2. defada ise 739 TL, 3 ve üçten sonra ise bin 185 lira trafik cezası ödeyecekler.

Hız sınırlarını yüzde 10dan yüzde 30a kadar aşanlara 140 ile yüzde 30′dan fazla aşanlara da 290 tl ceza verilecek.


Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığının internet sitesinde yer alan 2011 Yılı Trafik İdari Para Ceza Rehberinde fiyat listesine göre, yeni yıldan itibaren trafik cezalarına 7,7 oranında zam yapıldı.


Ayrıca, alkollü araç kullanan sürücülerin geriye doğru 5 yıl içinde; ilkinde 6 ay, ikincisinde 2 yıl, 3 ve fazlasında ise 5 yıl ehliyetlerine el konulacaktır.

3 veya daha fazla alkollü yakalanan sürücülerin en az 6 ay hapis cezası verilecek. Bu kişiler, sürücü davranışlarını geliştirme eğitimi ile psiko-teknik değerlendirmeye de tabi tutulacaklardır.


Uyuşturucu veya keyif verici madde alarak araç kullananlar da bin 185 lira para cezası verecek.

Toplu taşım araçlarında sigara içenlere de 75 TL ceza uygulanacaktır.


HIZ İHLALİNİN CEZASI

Hız sınırlarını yüzde 10′dan yüzde 30′a kadar aşanlar (yüzde 30 dahil) 140 TL, yüzde 30′dan fazla aşanlar da 290 lira ceza ödeyecekler. Cezayı peşin ödeyenlere indirim uygulanacaktır peşin ödeme trafik polisine yapılıcak.

Buna göre hız sınırını yüzde 30′a kadar aşanlar 105 lira, yüzde otuzdan fazla aşanlar ise 217 lira verecek.
Hız sınırlarını tespite yarayan cihazların yerlerini belirleyen veya sürücüyü ikaz eden cihazları imal veya ithal edenler bin 784 TL iile 2 bin 975 TL para ve 6 ile 8 ay arası hapisle, bu cihazları araçlarında bulunduranlar da bin 185 TL ile bin 784 TL para ve 4 ile 6 ay arası hapisle cezalandırılacaktır.


Gerekli yerlerde hızını azaltmayan, öndeki aracı güvenli bir mesafeden takip etmeyen, sağa, sola dönüş kurallarına uymayan ve emniyet kemeri takmayan sürücüler ise 66 TL para cezasıyla karşılaşacak.


Servis freni, lastikleri, dış ışık donanımından yakını ve uzağı gösteren ışıklar ile park, fren ve dönüş ışıkları noksan, bozuk veya teknik şartlara aykırı olan araçları kullanan sürücülerde de 66 lira ceza ödeyecekler.


Sürücü belgesi almak için yanlış bilgi veya sahte belge vermenin cezası 739, araç kullanırken sürücü belgesini yanında bulundurmamanın cezası 140 tl ile sürücü belgesiz araç kullanmak ve sürülmesine izin vermenin cezası da 290 TL ve 1 ile 2 ay, tekrarında ise 2 ile 3 ay hapis cezası olarak belirlenmiştir.


Kamyon, otobüs ve çekicilerde takograf, taksilerde ise taksimetre kullanmayanların cezası da 290 TL olarak tespit edilmiştir.


İkamet adresi değişikliklerini tescil kuruluşuna otuz gün içinde bildirmeyenler ise 140 TL ödeyecekler.


Muayene istasyonu için işletme belgesi ile yetki verildiği halde, işletme şartlarına uymayan veya gerektiği şekilde muayene yapmayan kişilere 4 bin 689 TL den 15 bin 640 TL’ye kadar para cezası verilecektir.


Kaza mahallinde durmayan, trafik güvenliği için gerekli tedbirleri almayan, kazayı yetkililere bildirmeyen ve kaza yerinden ayrılan sürücülerde, 140 TL para cezası ödeyecekler.


Ölümlü veya yaralanmalı trafik kazalarında polisten izin almadan olay yerinden ayrılanlar da 290 TL trafik cezası ödeyecek.
 


 
Trafik Cezası Sorgulama

Trafik Cezası Sorgulama Polis Ceza Keserken Resim
Trafik Canavarı Olmayın Levhası

Trafik Canavarı Olmayın Levhası
 

Copyright © 2011 trafikcezasisorgulama.org | Trafik Cezası Sorgulama

Trafik Cezası Bilgi Sitesi;
Trafik cezaları sorgulama hizmeti ve tragik kuralları bilgi içerikli internet sitemizde trafik kuralları hakkında bilgi ve içerik yer almaktadır www trafikcezasısorgulama org internet sitesinde ceza puanı sorgusu ehliyet sorgılama kimlik no ile veya ehliyet numarası ile ceza puanlarını soegulama hizmeti traf,k cezası borcu öprenme gibi birçok içerik yer almaktadır. Sağlık cezasız bir yolculuk ve araç kullanmak için lütfen trafik kurallarına dikkat ediniz unutmayınız trafik kuralı işleyerek çevrenize zarara verebilirsiniz türkiye trafik cezası yasaları ağır cezalar vermektedir. Trafic ceza fiyatı ve borcu öğrenme hizmeti www.trafik.govtr internet sitesi üzerinden online hızlı bir şekilde verilmektedir geçmiş dönem ve yeni cezaları sorgulayabilirsiniz sitemize google.com üzerinden veya domain üzerinden giriş yaparak yönlendirme yapılmaktadır.